DRINK MĚSÍCE – 4x panák HEFFRON = IHNED ZÍSKÁŠ FITNESS NÁRAMEK

DEJ SI 4x PANÁKA HEFFRON A IHNED ZÍSKÁŠ FITNESS NÁRAMEK

Příběh rumu Heffron

Rum Heffron je zajímavý rum s nádechem české historie za jehož vznikem stojí prostějovská Palírna U Zeleného stromu. Název rumu Heffron je inspirován příběhem československých legií v Rusku. Jméno Heffron totiž odkazuje na anglický název “USAT Heffron Army Transport Ship“, což je americká transportní loď která dopravila československé legionáře po skončení první světové války zpět do Evropy.

Rum Heffron

Rum Heffron je 38% blend melasových rumů z Panamy. Rumy pocházejí z veliké panamské palírny Las Cabras de Pesé. Melasa je fermentována při teplotě 32 °C. V Las Cabras při výrobě rumu Heffron používají metodu řízeného kvašení melasy čistými kulturami kvasinek, které si sami pěstují. Následně je použitá kontinuální destilace na kolonách. Za blendem v Panamě stojí Francisco Fernándezo zvaný Don Pancho, který má více než 50.leté zkušenosti s výrobou rumů. Svoji kariéru započal na Kubě v 60. letech. Od 90. let Don Pancho žije v Panamě, kde se podílí na výrobě rumů. Rumy se staří v nových sudech z amerického bílého dubu 5. let v tropickém prostředí. Nedochází k blendování různě starých rumů, každá kapka rumu zrála 5 let. Rumy jsou po ukončení staření importovány přímo v sudech do Palírny U Zeleného stromu v Prostějově. Tam jsou před plněním do láhví v určitém poměru smíchány, dochucovány cukrem (do 20 g/l), barveny karamelem a naředěny na 38 %. Za blendování v Prostějově je zodpovědný master blender Roman Petruš. Má velké zkušenosti s vlivem sudů na stařený destilát díky jiným značkám.

Základní báze rumu z Panamy

Na rumových akcích Heffronu, třeba i pražském Rumfestu 2021, Heffron dává zájemcům ochutnat dovezený rum v sudové síle 74 %, který je samozřejmě hodně světlý. A musím se přiznat, že mi chutná možná více než výsledný produkt.

 

Datum

01. - 31. 08. 2022
Expired!

Čas

11:00 - 22:00

Umístění

kladenské divadélko
J. Hory 1981, Kladno